Wypoczywaj tak jak lubisz

noclegi / restauracja / rekreacja

idealne miejsce na aktywny wypoczynek i relaks, bez względu na to, czy spędzają Państwo czas z rodziną, czy indywidualnie.

Mielno - noclegi i atrakcje
Mielno to fantastyczne nadmorskie miasto, które można odwiedzać praktycznie o każdej porze roku. Dobrze jest też dodać, że miasto można zwiedzać zarówno, podróżując wraz z rodziną, jak i samotnie, gdyż każdy turysta znajdzie odpowiednie atrakcje. Warto zatem poznać bliżej atrakcje Mielna oraz to, jak można najłatwiej i najszybciej tutaj przyjechać. Dobrze jest także pamiętać, że Mielno jest znane przede wszystkim z dużej ilości klubów oraz przepięknej piaszczystej plaży.

Kiedy warto spędzić czas w Mielnie?

Przede wszystkim urlop w Mielnie dobrze jest wykorzystać w miesiącach takich jak: maj, czerwiec, lipiec czy sierpień. Wówczas są otwarte wszystkie atrakcje dla turystów oraz morze jest na tyle ciepłe, że można skorzystać z kąpieli. Warto też dodać, że świetnym miesiącem jest także wrzesień, który jest już czasem posezonowym, dzięki czemu można liczyć na puste plaże i można wtedy pozwiedzać Mielno bez większych tłoków i kolejek. Dobre jest również wspomnieć, iż październik oraz listopad jest także znakomitym czasem na urlop w Mielnie, gdyż można podziwiać przepiękną złotą jesień nad polskim morzem. Niektórzy turyści lubią też spędzać urlop w zimie, dzięki czemu można odbyć długie zimowe spacery po plaży. Tym sposobem do Mielna można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok.

Pamiętaj! Szczególnie gdy przyjeżdża się do Mielna w okresie wakacyjnym, to trzeba z dużym wyprzedzeniem zarezerwować nocleg, zwłaszcza gdy chce się mieć pokój w niedalekiej odległości od plaży. Dobrze jest także pamiętać o tym, by zabrać ze sobą zarówno ciepłe, jak i letnie ubrania, gdyż pogoda zawsze może ulec zmianie. Dobrze mieć także ze sobą buty do wody, dzięki czemu można zapobiec rozcięciu nogi przez ostre kamienie, które mogą znaleźć się na dnie. Przed wyjazdem do Mielna można także sprawdzić, czy w danym okresie będzie występował jakiś znany i lubiany zespól na plaży, czy też w klubach.

Teraz nasz oferta została poszerzona o możliwość zarezerwowania pobytu nad samym morzem! Zapraszamy do skorzystania z ofert polecanych noclegów w Mielnie i okolicy.

Zapraszamy na pobyty wakacyjne, weekendowe, długie weekendy. Noclegi w Mielnie można rezerwować przez cały rok, warto spędzić również jesień nad morzem. W zależności od lokalizacji, istnieje możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia.

Mielno - noclegi (do wyboru):

- domki blisko morza
- mieszkania wakacyjne
- apartamenty blisko plaży
- tanie kwatery
- ośrodki wypoczynkowe dla rodzin
- pensjonaty

Cena za noclegi w Mielnie jest zależna od wielu czynników: od liczby osób, terminu oraz długości pobytu. Uwaga: Istnieje możliwość negocjacji cen przy dłuższych pobytach.

Zobacz również: noclegi w Kołobrzegu

Mielno - warto wiedzieć

Gdy przyjeżdża się do Mielna z dziećmi, to warto zobaczyć między innymi atrakcje takie jak:

Kosmiczny Labirynt Ufo,
Ścieżki edukacyjne,
Piernikowy Dom do góry nogami,
Park Linowy Tukan,
Rejs statkiem,
Family Park,
Grodzisko Słowiańskie,
Ogród botaniczny.

Dzięki temu, że jest tyle atrakcji w Mielnie, to nawet najmłodsi turyści mogą zwiedzić to urocze miasto aktywnie. Tym sposobem da się spędzić aktywnie czas przez cały pobyt, gdyż można zaplanować wtedy urlop tak, by każdy dzień był wypełniony atrakcjami dla dzieci.

Przeważnie w okresie wakacyjnym w Mielnie jest także wesołe miasteczko, z którego mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Należy też wiedzieć, że w okresie wakacyjnym i jesiennym jest otwarta także Zagroda Jamno, w której można poznać różne historyczne ciekawostki. Warto także pamiętać, iż w Mielnie są także bardzo często koncerty przy plaży, dzięki czemu każdy turysta może posłuchać swojej ulubione muzyki na żywo. Dobrze jest też zaznaczyć, że często w Mielnie w czerwcu, lipcu lub sierpniu na żywo jest prowadzony program z telewizji.

Przede wszystkim należy przejechać się koszalińską kolejką wąskotorową, która kursuje na trasie Koszalin - Mielno. Dobrze jest też odwiedzić Leśną pętlę przygód Mielnie oraz ogród botaniczny w Niegoszczy. Dzięki temu można spędzić bardzo ciekawie urlop. Warto też pamiętać o parkach wodnych, które znajdują się w okolicy czy też latarnie morskie oraz parki linowe.

Gdy przyjedzie się do Mielna i trafi się na niezbyt przychylną pogodę, to można odwiedzić różnego rodzaju muzea, które są dostępne w Mielnie i w okolicy. Dobrze jest także pamiętać, że dla pełnoletnich turystów są również dostępne kluby, w których można tańczyć przez całą noc. Dodatkowo również są także przystosowane miejsca na ognisko, które można rozpalać także wtedy, kiedy nie ma zbyt dobrej pogody na pływanie w morzu.

Wszystko zależy od tego, z jakiej miejscowości chce się do Mielna dojechać. Należy jednak wiedzieć, że bez problemu można się tutaj dostać między innymi:

- pociągiem,
- samochodem osobowym,
- autokarem,
- samolotem do pobliskiego Szczecina i stamtąd można busem - dojechać do Mielna.

Dzięki temu, że jest tyle możliwości wyboru transportu, to każdy turysta bez problemu może dopasować transport tak by, był on idealnie dostosowany do potrzeb. Należy też nadmienić, że obecnie bardzo popularne jest także podróżowanie campereem, co jest niewątpliwie praktyczne, gdyż można nim dojechać w zasadzie wszędzie. Dobrze jest też przemyśleć środek transportu ze względu na pogodę i jeśli ma być to podróż w okresie wakacyjnym, to dobrze jest wybrać taki transport, w którym jest klimatyzacja, przez co można spędzić w samochodzie czy też w pociągu, lub w autokarze kilka lub nawet kilkanaście godzin. Dobrze jest również nadmienić, iż dworzec PKS czy też PKP w Mielnie znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta, przez co da się dostać do centrum bez żadnego problemu.

MIelno

Plaża w Mielnie

Co można robić latem w Mielnie?

W lecie Mielno jest otwarte dla turystów nie tylko dla tych, którzy lubią leżeć na plaży, ale także można skorzystać z rejsów statkami czy też zwiedzać latarnie morskie. Dobrze jest także pamiętać, że lato to świetna pora na to, by Mielno zwiedzić rowerem, dzięki czemu można poznać okoliczne atrakcje i miejsca widokowe. Warto też wspomnieć, że w czerwcu, lipcu lub także w sierpniu można przejść się przepiękną promenadą, z której rozpościerają się cudowne widoki na morze i plażę. Dlatego także wakacje są fantastycznym czasem na to, by przyjechać z dziećmi, które będą mogły skorzystać z zabaw na plaży, jak i mogą pozwiedzać pobliskie latarnie morskie.

Co można robić zimą w Mielnie?
Zima jest czasem bardzo specyficznym dla turystów, którzy lubą morze, gdyż mogą wtedy skorzystać z bardzo modnego morsowania. Należy też dodać, że święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester są najbardziej obleganymi datami, które turyści lubią spędzać nad polskim morzem. Oprócz morsowania zimą nad morzem da się także uprawiać jogging czy także jogę. Dzięki temu można bardzo aktywnie spędzić czas i wdychać także bardzo zdrowy jod. Co więcej, zimą można również niesamowicie ciekawie spędzić czas wraz z dziećmi.

hoteltrawa.pl - Twoje miejsce na wczasy nad morzem

AI Website Builder